Česká rumová aukce
Pokračováním potvrzujete, že jste starší 18 let
Vstoupit na web

Jak to funguje

Jednotliví prodejci přidávají do aukce lahve, které náš zkušený tým pečlivě ověří. Lahve, které splní naše podmínky, se poté objeví na další dostupné aukci. Datum začátku a konce jednotlivé aukce bude vždy zobrazeno na úvodní stránce našeho webu.

Po ukončení aukce je účastník s nejvyšší nabídkou informován e-mailem a požádán o platbu do 3 dnů. Prodejce obdrží platbu do 7 dnů od předání lahve výherci. 

O přepravu lahví a jejich kontrolu se postaráme za vás a po celý průběh aukce vám budeme plně k dispozici. Doprava je možná pouze v rámci České republiky.

Nákup

 • Registrace - Registrace vám poskytne přístup k nákupu a prodeji v našich měsíčních aukcích. Vyplníte své údaje a registraci dokončíte bezpečnostním kódem, který přijde na váš mobilní telefon. Poté je nutné uhradit registrační poplatek 100 Kč, který slouží k ověření vašeho účtu a osoby. Tento poplatek bude kompenzován v rámci snížení ceny poštovného u vyhrané aukce.

 

 • Příhozy a ukončení aukce - Každá aukce má nastavený konec na 20:00, ale v případě příhozů 5 minut před koncem aukce se automaticky všechny aukce s každým dalším příhozem prodlouží vždy na 5 minut (např. čas 19:58 do konce jsou tedy 2:00 minuty zaznamenáme jeden příhoz, aukce se prodlouží opět na 5 minut a tím se prodlouží i ukončení aukce na 20:03).
 • Minimální cena - u některých aukcí si můžete všimnout informace "Minimální cena nesplněna". Znamená to, že si prodávajicí nastavil minimální cenu, za kterou chce lahev prodat. Pokud cena není překročena, aukce není řádně ukončena a lahev není vydražena.

 • Zpracování objednávky a platba - Pokud aukci vyhrajete, dostanete automatické upozornění e-mailem. Objednávku potvrdíte a zaplatíte dle pokynů v e-mailu.

 

 • Doručení - Po úspěšném zpracování platby vás budeme neprodleně kontaktovat pro ověření adresy k doručování.

 

Prodej

 • Registrace - Registrace vám poskytne přístup k nákupu a prodeji v našich měsíčních aukcích. Vyplníte své údaje a registraci dokončíte bezpečnostním kódem, který přijde na váš mobilní telefon. Poté je nutné uhradit registrační poplatek 100 Kč, který slouží k ověření vašeho účtu a osoby. Tento poplatek bude kompenzován v rámci snížení ceny za vystavení aukce (první aukci máte zdarma).

 

 • Nabídka - Ve svém profilu nahrajete fotografie a popisek lahve. Po schválení a zaplacení poplatku se lahev zobrazí v nadcházející aukci. O schválení budete informováni e-mailem.

 

 • Platba a doručení - Po ukončení aukce dostanete automatické upozornění e-mailem. Platbu od nás obdržíte do 7 dnů od předání lahve výherci. Postaráme se také o vyzvednutí a doručení lahve novému majiteli.

Ceny a provize při nákupu/prodeji prostřednictvím naší aukce

 • Registrační poplatek pro nové uživatele - Jednorázový poplatek 100 Kč.

 

 • Poplatek za vystavení aukce - Za vystavení si účtujeme jednorázový poplatek 100 Kč.

 

 • Provize z prodeje - Z prodejní ceny si účtujeme provizi 7 %.

 

 • Cena doručení - Máme vlastní prémiovou dopravu + spolupracujeme s přepravní společností MESSENGER. Zařídíme vyzvednutí u prodávajího, kontrolu lahve a dopravu k novému majiteli. To vše za 399 Kč (cena u nadstandartně velkého počtu lahví v jedné aukci se může měnit).

Otázky a odpovědi

 • Jak můžu přihodit do aukce nebo přidat lahev? - Pokud máte zájem zúčastnit se aukce jako prodejce/kupující, využijte našeho registračního formuláře. Jakmile bude vaše registrace ověřena pomocí SMS kódu, můžete využívat všechny funkce portálu.

 

 • Dostanu k aukci fakturu? - Jelikož se jedná o aukci a www.rums.cz není prodejce, ale pouze provozovatel platformy a zprostředkovatel, fakturu vám vystavíme na cenu dopravy.

 

 • Jak ověříte originalitu a kvalitu lahví? - Všechny aukce pečlivě prohlížíme a v případě nejasností žádáme doložení dalších fotografií a informací. Prodejci odesíláme peníze až po úspěšném předání lahve kupujícímu.

 

 • Co se stane, když aukci nezaplatím? - Pokud neobdržíme platbu za lahev do uvedené lhůty, váš účet zablokujeme a nebudete se moci zúčastnit další aukce. Účet bude možné odblokovat pouze po vzájemné dohodě.

 

 • Jaké druhy destilátů můžu dát do aukce? - Do aukce rums.cz můžete přidávat všechny destiláty (rum, whisky, gin, bourbon, atd.).

 

 • Jaký je postup v případě nezaplacení aukce? - Pokud se stane, že výherce lahev nezaplatí, po dohodě s prodávajícím nabízíme lahev druhému v pořadí, případně třetímu.

 

 • Co se stane, když na lahev nikdo nepřihodí? - V případě, že na lahev v aukci nikdo nepřihodí a prodejce má zájem zúčastnit se další aukce, lahev vystavíme znovu bez poplatku za zveřejnění.

 

 • Automatické přihazování - Pokud se po vašem přihození objeví zpráva: Byl jste přehozen, znamená to, že některý přihazující má zadaný vyšší maximální příhoz, než jste zadal/a. Systém automaticky přihazuje do doby, než dosáhne částky maximálního přihození zadaného danou osobou. Pokud chcete být nejvyšším přihazujícím, musíte zadat částku vyšší, než je maximum ostatních přihazujících. Automatický příhoz má tedy vždy přednost.

 

 • Co dělat, když dva kupující nabídnou v aukci stejnou částku? - Pokud se stane, že dva kupující zadají při svém maximálním příhozu stejnou částku a tato částka je vítězná (nikdo jiný nezadá vyšší částku),  je vítězem kupující, který zadal do systému částku JAKO PRVNÍ.

V případě otázek nás neváhejte kontaktovat.

Jsme tu pro vás

Tým Rums.cz