Česká rumová aukce
Pokračováním potvrzujete, že jste starší 18 let
Vstoupit na web
Aukce skončila 29. 5. 2022 20:00:00

Radlík OPUS MAGNUM 43% 0,5l (100 kusů, se zlatem na lahvi)

12 299,00 Kč
Cena dopravy: 399,00 Kč (není započteno v aktuální ceně)
1 příhoz
9 sleduje


Vyhrál jste tuto aukci? Pro zaplacení se přihlašte.

Značka Ostatní
Stáří 7 let
Destilérie Radlík
Země Česko
Síla 43,0 %
Velikost láhve 0,5 l
Kolek CZ

POUZE 100 KUSŮ. KAŽDÁ LÁHEV JE SPECIÁLNĚ OČÍSLOVANÁ NA DOLNÍ ČÁSTI LAHVE.

Úvod: Sám tvůrce řekl, že se jedná o vrcholné dílo, které se podaří jednou za život. Pravděpodobně nejzajímavější a jedna z nejcennějších limitek, která kdy vznikla na českém území. Tato limitka má vše, co by každá limitka měla mít. Skvělý obsah lahve palírny, která je uznávaná nejen v Česku, ale i na zahraničních soutěžích. Krásné balení. Poutavý příběh a název. A ryzí zlato v sítotisku samotné lahve. Můj odhad je, že za 5-10 let půjde o opravdu drahou a cennou lahev. Info: Kámen mudrců, vrcholné dílo alchymie. Opus magnum. V tomto případě jde o vrcholné dílo lihovarnické.

Jeho tvůrcem je Kamil Kutina, zkušený alchymista destilatér. Diplomy z domácích i světových soutěží by v palírně mohli používat místo toaletního papíru, z úcty je mají místo tapet. V roce 2014 se vypálila šarže vínovice z pečlivě vybraných odrůd, která hned po ochutnání slibovala potenciál. Její malou část prozřetelně naložili do dvou dubových sudů a schovali hluboko do skladu. Během let její čirá forma posbírala medaile na mnohých tuzemských i zahraničních soutěžích destilátů. V dubových sudech zatím trpělivě zrála její zlatá sestra a postupně se měnila v „koňak“. Po sedmi letech uzrála k dokonalosti. Zbývalo jen vymyslet jméno. Palírna Radlík stojí kousek od místa, kde se věhlasný alchymista Magistr Edward Kelley snažil pro Rudolfa II vyrobit elixír mládí. Destilace alkoholu byla vždy oprávněně s alchymií spojována. Každý alchymista musel toto umění ovládat. Přímo se tedy nabízelo na tuto tradici navázat. Vrcholný cíl alchymisty se nazýval Opus magnum. A vlastně ani nebylo, o čem přemýšlet. V chuti je Opus magnum velkorysý a plný výzev k objevovaní. Výraznému buketu vládne čokoláda a oříškové tóny. V chuti poznáte vyzrálé hrozny, které příjemně podtrhuje jemná dubová tříslovina.

Do světa jsme šel pouze jeden ze sudů – druhý si palírna ponechává v archivu. Proces výroby Kamene Mudrců je zahalen tajemstvím. Ve starých spisech se nejčastěji uvádí, že v sedmi krocích má dojít k transmutaci méně ušlechtilých látek v ušlechtilejší až v tu nejušlechtilejší, zlato. Zároveň musí dojít ke splynutí čtyři základní elementů (voda, oheň, vzduch a země) v jeden harmonický celek a i ke sloučení protikladů.

Datum a čas Uživatel Příhoz Cena aukce
23. 5. 2022 21:58:51 z...............z 300,00 Kč 12 299,00 Kč

Podobné aukce

Právě probíhající
Flor de Caña 25 Slow Aged - starší sametová kazeta
2 198,00 Kč
1 příhoz
2 sledují
Právě probíhající
Flor de Caña 25 Slow Aged - starší balení
1 998,00 Kč
2 sledují
Právě probíhající
Ron Barceló Premium Blend 40 Aniversario
2 500,00 Kč
3 sledují
Právě probíhající
Sada 3 lahví - Jeremy, Brugal a Dos Maderas
2 397,00 Kč